Trigea znovu nakupovala vo Vroclave, tentokrát šla do logistiky

7.2.2023
Novinka

Nehnuteľnostný fond Trigea po pár mesiacoch opäť nakupoval v Poľsku. Najnovšie sa portfólio fondu rozrástlo o City Logistics Wrocław II, mestský logistický park vyvinutý a spravovaný spoločnosťou Panattoni. V septembri minulého roka si už Trigea zadovážila logistický areál v Gdyni. Aj táto mladšia „sestrička“ vyniká veľkorysou rozlohou 38.388 m2. Vo Vroclave ešte Trigea vlastní aj administratívnu budovu MidPoint 71.

„Po akvizícii parku Panattoni v Gdyni bol Vroclav logickým krokom k rozšíreniu našej prítomnosti v rámci mestskej logistiky. Pevne veríme, že tento typ aktív pomôže našim akcionárom dlhodobo vytvárať významnú hodnotu,“ povedal Tomáš Trčka, predseda predstavenstva nehnuteľnostného fondu Trigea.

Poľsko je obľúbenou destináciou investorov z radov nehnuteľnostných fondov. Miestna ekonomika je totiž tou najväčšou v strednej Európe a šiestou najväčšou v rámci EÚ. Poľská ekonomika sa koncom minulého roka opäť rozrástla, čím sa vyhla technickej recesii. Nášmu najbližšiemu severnému susedovi sa tiež darí držať nízku mieru nezamestnanosti, ktorá je druhou najnižšou v EÚ.

Poľsko sa netají ambíciou stať sa kľúčovým infrašturktúrovým a logistickým uzlom regiónu strednej a východnej Európy. Svoju ambíciu podporuje konkrétnymi investíciami, ktorých výsledkom je dynamické prostredie s množstvom príležitostí.

  • O budove

City Logistics Wrocław II je ďalším vynikajúcim logistickým zariadením pre významné mestá Poľska. Distribučný park zahŕňa 2 skladové budovy triedy A s celkovou plochou viac ako 38 000 m2. City Logistics Wrocław II je 100 % prenajatá, pričom priemerná dĺžka uzavretých nájomných zmlúv je 4,2 roka. Aktívum se vyznačuje energeticky úspornými a ekologickými riešeniami, ktoré sú v súlade s požiadavkami certifikácie BREEAM „Very Good“.

Trigea má za sebou veľmi pozitívny rok 2022. Naši investorom sme pripísali zhodnotenie 6,4 % a aj v roku 2023 očakávame zhodnotenie 5 až 7 %.

Zdieľať

Stránka používa súbory cookies  na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.

Výberom nasledujúceho súhlasíte s používaním súborov cookies a používaním údajov o vašom správaní na webovej lokalite na zobrazovanie cielených reklám.